Noir Stockholm Fragranced Hand Sanitizer Gel 500 ml
Noir Stockholm Fragranced Hand Sanitizer Gel 500 ml är en lyxig, vårdande handsprit i gel-format, skapad för salonger och stylister som vill kombinera effektiv hygien med Noir Stockholms ikoniska doftprofil.
Den snabbtorkande gelen innehåller 70% alkohol som effektivt eliminerar bakterier och virus, samtidigt som den återfuktar huden och lämnar efter sig en mild, elegant doft.
Formulan är vegansk, parabenfri och framtagen för att skydda händerna utan att torka ut – perfekt för frisörer som tvättar händerna ofta under arbetsdagen.
Levereras i en glansigt svart pumpflaska som kompletterar Noir Stockholms estetik – idealisk för placering vid receptionsdisk eller behandlingsstation.
ANVÄNDNING
Vad: Flytande handdesinfektion som effektivt desinficerar händerna mot bakterier och virus.
Hur: Applicera 3–5 ml av produkten på torra händer och gnugga händerna tills alkoholen har avdunstat.
Doftprofil
Siciliansk citron, hallon, jasmin, apelsinblomma, patchouli, vit cederträ och vanilj.
Samma eleganta doftkomposition som återfinns i Noir Stockholms hårvårdsserie – skapar en helhetsupplevelse i salongen.
Aktiva ingredienser
Etanol (70%) - Effektiv antibakteriell och antiviruseffekt
Glycerin - Återfuktar och mjukgör huden
Noir Stockholm signaturdoft - Ger en elegant, långvarig doftupplevelse
Växtextrakt - Hjälper till att bibehålla hudens fuktbalans